Diskuze: fíkusy druhy a pěstování


Facebook Twitter Pinterest email tisk


Uživatel: alena 28.8.2016 10:52

Dobry den. Mam uz pomerne vysoky fikus a nevim , zda je mozne fikus ustrihnout .Dekuji

Odpovědět

Odpověď

Re: fíkusy druhy a pěstování
(Zahradník 28.8.2016 11:00)

Fikus snese tvarování. Klidně ho sestříhejte jak potřebujete. Lepší je to dělat na jaře.


ReagovatOdpověď

Fikus
(Kristina 12.9.2017 11:44)

Myslím si že ficus nekvete nemyslím si to špatně? včera mi kamarádka tvrdila že kvete


ReagovatOdpověď

Re: fikus
(Zahradník 12.9.2017 16:59)

Fíkus je české jméno pro rostlinu fíkovník pryžodárný a ten opravdu kvete. Stejně jako u jiných členů rodu Ficus, květy vyžadují jen určitý druh vosku, aby jím byly opylovány ve společně vyvinutém vztahu. Vzhledem k tomuto vztahu rostlina nevytváří vysoce barvité nebo voňavé květy, které by přilákaly další opylovače. Plod je malý žlutozelený oválný 1 cm dlouhý, sotva jedlý a obsahuje pouze životaschopné semeno. Zde se můžete podívat, jak vypadají jeho květy www.google.cz/images…


ReagovatOdpověď

Vysoký fikus
(Jaroslav 6.1.2018 16:48)

Dobrý den, mám cca 3metry vysoký fikus lze ji ustřihnout alespoň o metr i když mi od spodní části velké listy odpadávají? Děkuji za odpověď


ReagovatOdpověď

Re: Vysoký fikus
(Zahradník 6.1.2018 23:16)

Fíkus můžete zkracovat jak potřebujete, klidně i několik desítek centimetrů nad květináč. Fíkus znovu obrazí a rozvětví se. Nejlepší doba pro řez je jaro. Oříznutý fíkus musíte umístit na co nejosvětlenější místo, protože právě sluneční paprsky vytáhnou z kmínku nové výhony. V době, kdy rorostlina nebude mít žádné listy, tak omezte množství zálivky. Zalévejte stále stejně často, ale snižte množství vody na jednu zálivku o 70%. Jakmile se objeví nové výhony začněte přihnojovat hnojivem NPK nebo Krystalonem Jaro.


ReagovatOdpověď

Re: Re: Vysoký fikus
(Jaroslav 7.1.2018 11:52)

Moc děkuji za info


Reagovatdiskuze se týká článku
přidejte sem svůj komentář

Něco není jasné? Zeptejte se na to ostatních. Určitě Vám pomohou.
K zeptání použijte tento formulář.


Jméno
E-mail
Nadpis
Komentář
Všechna políčka formuláře je třeba vyplnit!
Připojit fotku
další podobná diskuze

Fíkus


(Alena 26.4.2019 9:44)

Dobry den. U fikusu mi zloutnou listy. Cim to muze byt? Dekuji za odpověď.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětFikus benjamin


(Zdeňka 29.5.2017 17:38)

Dobrý den,prosím chtěla bych poradit co dělat s fikusem když po přesazení mu žloutnou lísky a opadávají? Děkuji za odpověď, Zdeňka


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětOpadání listů u benjamina


(Alena 8.4.2017 19:15)

Dobrý den, dcera dostala fikus, ale opadaly mu všechny listy. Zajímá mne, zda ještě dorostou nebo je fikus dobré přesadit. Je sice starší, ale podle mne má malý květináč. Je na slunném místě, zalévá se podle potřeby. I teď, když je bez listů, po zalití vodu bere. Děkuj za odpověď. Fonioková.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětPrvní pomoc fikusu benjamín


(Milan 26.1.2017 9:08)

Celé léto byl nádherný a moc se mu dařilo,na zimu jsem ho přemístil z venčí do chodby na schody.Po nějaké době mu začaly žloutnout listy a opadávat,myslel jsem že mu je zima a přesunul jsem ho do jídelny ale nepomohl jsem si.Nějaký čas jsem ho i nezalíval protože jsem si myslel že jsem ho přelil ale opět jsem si nepomohl.Pokud jsou chyceny kořeny z nadměrné zálevky co mám udělat abych ho zachránil.
Děkuji


Počet odpovědí: 5 | Zobrazit odpovědi | OdpovědětVady na pokojovém fikusu elastika


(Miroslava Zábranská 7.7.2016 11:02)

Prosím o radu. Při letnění na zahradě pod vysokou jabloní se mi objevili malé tečky načervenalé až černé a nyní doslova je zelené pletivo v tečkách vykousané a spodní strana listu má červené pletivo. prosím oradu , co mi ten fíkus likviduje Děkuji zábranská M.


Počet odpovědí: 0 | OdpovědětListy


(Leny 4.8.2015 16:13)

Před dvěma lety jsem koupila malou rostlinu fikusu elastika se čtyřmi listy. Roste celkem pěkně, přibylo 7 nových listů. Jsou pěkně velké, lesklé, tmavě zelené, ale okraje podél listu se kroutí do spodu. Škůdci na rostlině nejsou. V čem může být chyba? Děkuji za případnou radu.


Počet odpovědí: 1 | Zobrazit odpovědi | Odpovědětzajímavé články